Adipex

Adipex – opinie, cena oraz efekty

Na rynku suplementów diety stosowanych na odchudzanie znaleźć dziś można mnóstwo rozmaitych produktów, np. Adipex. Wśród nich są zarówno te bardziej, jak i mniej skuteczne. Trudno natomiast ocenić po opakowaniu. Dlatego zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest zajrzeć do wnętrza. Chodzi tu o poznanie właściwości produktu, efektów, jakich można spodziewać się po regularnym stosowaniu, a także opinii osób, które już miały okazję go przetestować. To można łatwo sprawdzić.

Czym jest ten produkt oraz na czym polega go działanie?

Adipex Retard to lek na odchudzanie, który ma zwolenników i zdecydowanych przeciwników. Niektórzy uważają, że jest to bardziej narkotyk, niż suplement na odchudzanie. Jednak zdarzają się tacy, którzy niejednokrotnie mieli okazję stosować ten produkt. Środek zawiera fenteraminę, pochodną amfetaminy, która działa bardzo podobnie, choć nie tak silnie. Trzeba natomiast podkreślić, że mimo to produkt ten jednak skutecznie hamuje łaknienie. Składnik Adipex Retard oddziałuje na receptory beta – adrenergiczne w podwzgórzu. Działa też na ośrodek głodu i sytości. Tym sposobem powstrzymuje apetyt. Trudno powiedzieć, czy został opracowany na potrzeby odchudzania, czy po prostu przypadkiem odkryte właściwości odchudzające przyczyniły się do tego, że ludzie zaczęli stosować lek w tym zakresie. Jedno jest pewne, trzeba zapoznać się z opiniami, aby móc łatwiej wykreować własne zdanie na temat tego specyfiku.

Adipex Retard – skład1 kapsułka
Polistyrenosulfonian15 mg
Propylo-4-hydroksybenzoesan sodu0.17 mg
4-hydroksybenzoesan etylu0.34 mg

Czytaj Również: Liporedium – opinie, skład oraz efekty

Adipex – opinie na temat tego produktu

Może Adipex Retard nie jest zbyt popularnym preparatem, ale trzeba wiedzieć, że opinie na jego temat są dostępne w Internecie. Przed podjęciem ostatecznej decyzji, należy koniecznie je przeczytać. Otóż opinie są bardzo różne. Niektórzy zachwycają się tymi tabletkami, inni mają mieszane uczucia, a niektórzy zdecydowanie odradzają ich stosowanie pisząc, że znacznie szkodzą zdrowiu. Wypowiadają się nawet osoby, które jeszcze nie miały okazji stosować tego produktu, ale już są pełni obaw i strachu. Wiele osób pisze, że Adipex Retard to silny lek, który nie odchudza, a nawet jeśli, to i tak prowadzi do poważnych skutków ubocznych. Niszczy zdrowie w zaskakująco szybkim tempie. Wielu podaje problemy z nadciśnieniem płucnym, dusznościami wysiłkowymi i zaburzeniami funkcji seksualnych. To jednak jak się okazuje nie wszystko. Problemy zdrowotne mogą być znacznie gorsze i poważniejsze. Na wypowiedzi o leku Adipex Retard trafić można przede wszystkim w Internecie, na forach i blogach. Produkt jest na tyle kontrowersyjny, iż faktycznie dużo się o nim mówi. Szkoda tylko, że nie do końca pozytywnie. Tylko niektórzy piszą, że jest to super lek na odchudzanie, że działa skutecznie. Trudno natomiast powiedzieć, czy w ich wypadku nie było skutków ubocznych, nie przeszkadzają im, bo efekty w odchudzaniu są ważniejsze, czy jest jakiś inny tego powód. W każdym razie przed stosowaniem Adipex Retard trzeba się poważnie zastanowić.

Adipex cena – ile kosztuje oraz gdzie go kupić?

W opiniach osób, które wypowiadały się o produkcie Adipex Retard znaleźć też można informacje o cenie. Niektórzy mówią, że to jedyne, co jest na plus w tym preparacie. Inni skarżą się, że jest drogim środkiem. Wiele osób nawet podaje, że ze względu na wysoką cenę nie zdecydowało się na zakup. W każdym razie cena produktu waha się w granicach 150-200 zł. To zależy, gdzie lek ten jest kupowany. Można go głównie dostać w Internecie. Decydując się na zakup, trzeba tylko uważać na to, aby nie trafić na podróbki, które mogą działać jeszcze bardziej negatywnie na organizm i zdrowie osoby, która postanawia ten specyfik zażywać.

Adipex efekty – czego mogę się spodziewać podczas stosowania?

Adipex Retard ma działać odchudzająco, a więc można spodziewać się efektu sytości. Tabletki eliminują chęć na podjadanie między posiłkami i w ogóle na jedzenie. To chyba jedyna zaleta tego preparatu, choć różnie się o nim mówi. Efekty regularnego stosowania specyfiku zgodnie z zaleceniami producenta to również – nadciśnienie płucne, duszność wysiłkowa, zaburzenia funkcji seksualnych, utrwalone zaburzenia łaknienia, choroby sercowo-naczyniowe, uzależnienie. Nawet, jeżeli faktycznie Adipex Retard działa na odchudzanie i przynosi satysfakcjonujące efekty, trzeba poważnie zastanowić się nad tym czy warto tak wiele ryzykować. Efekty związane ze skutkami ubocznymi są naprawdę negatywne. Mówi się, że zmiany pojawiają się bardzo szybko. Pytanie tylko, te pozytywne czy negatywne. W każdym razie trudno jest mówić o efektach, kiedy środek ten wzbudza tak duże oburzenie.

Działania niepożądane na ośrodkowy układ nerwowy: długotrwałe stosowanie tego leku wiąże się z ryzykiem tolerancji farmakologicznej, uzależnienia.
Najczęściej opisywane działania niepożądane to: reakcje psychotyczne lub psychozy, depresja, nerwowość, pobudzenie, zaburzenia snu i zawroty głowy. Zgłoszono drgawki.
Działania niepożądane na układ sercowo-naczyniowy: bajczęściej zgłaszanymi reakcjami są tachykardia, kołatanie serca, nadciśnienie, ból przedsercowy.

Nawet jeśli jest stosowany zgodnie z zaleceniami, Adipex Retard może wpływać na reaktywność w stopniu, w którym osłabiona jest zdolność prowadzenia pojazdu mechanicznego lub obsługiwania maszyn. Dotyczy to zwłaszcza jednoczesnego spożywania alkoholu.
Ponadto w rzadkich przypadkach wystąpiły następujące działania niepożądane: ból głowy, drażliwość, nieprzyjemny smak, suchość w ustach, nudności, wymioty, biegunka, zaparcia, zaburzenia rytmu, zaburzenia seksualne, trudności z oddawaniem moczu, pokrzywka, wysypka.

Podsumowanie recenzji suplementu na odchudzanie

Wiele osób walczy ze zbędnymi kilogramami na wiele różnych sposobów. Niektórym bardzo na tym zależy. Na tyle bardzo, że są w stanie stosować rozmaite suplementy diety, a nawet zdecydowanie silniejsze leki. Pytanie tylko – czy warto? Sama dieta i ćwiczenia to zbyt mało. W ćwiczeniach trudno wytrwać, a i dieta bywa mocno uciążliwa, kiedy przychodzi ochota na małą słodycz czy konkretne danie. Dlatego suplementy, które hamują apetyt pomagają wytrwać w tym wszystkim i w końcu osiągnąć zamierzone cele.

Aktualnie na rynku dostępne są przeróżne środki na odchudzanie, te tanie i drogie, łatwe w stosowaniu i bardziej skomplikowane, a także skuteczne i w ogóle niedziałające. Co więcej, są bezpieczne i niebezpieczne. Do jakich środków zaliczyć można produkt o nazwie Adipex Retard? Wielu podaje, że jest to silny lek, który owszem, działa na utratę kilogramów, bo bardzo skutecznie hamuje apetyt, ale zawiera niebezpieczne dla organizmu składniki. To nie suplement o naturalnym składzie. To silny środek, który może wyrządzić więcej szkód dla organizmu, niż przynieść mu korzyści. Dlatego trzeba solidnie zastanowić się, czy warto psuć sobie zdrowie. Z powyższych informacji wynika, że konsekwencje bywają bardzo poważne. Oczywiście nikt za nikogo nie może podejmować decyzji. Nie można też zniechęcać do stosowania leku na odchudzanie, który faktycznie jakimś tam działaniem w tym kierunku się wykazuje. Natomiast warto, a nawet trzeba uświadomić, że nie każdy produkt na odchudzanie zasługuje na wybór. A podjęcie decyzji powinno być poprzedzone dogłębną analizą składników, sposobu działania, efektów, skutków ubocznych i opinii osób, które już miały okazję stosować ten produkt.

Adipex – opinie, cena oraz efekty
5 (100%) 1 vote

O autorze Marta Szulc

Marta Szulc jest licencjonowanym dietetykiem sportowym, licencjonowanym fizjoterapeutą i praktykującym lekarzem medycyny funkcjonalnej, który specjalizuje się w rozwiązywaniu podstawowych przyczyn problemów zdrowotnych za pomocą podejścia zorientowanego na systemy.

One comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *