Aknenormin opinie

Aknenormin – opinie, cena, skutki uboczne

Aknenormin to lek zalecany głównie osobom walczącym z uporczywymi zmianami trądzikowymi o dużym nasileniu. Jeżeli pryszcze znajdujące się na całej twarzy dość mocno wpływają na obniżenie samooceny i tym samym pogarszają stan psychiczny, trzeba jak najszybciej zacząć reagować.

Cena, opinie i skutki uboczne Aknenormin są jak najbardziej, ważną sprawą, ale nim ktokolwiek przejdzie do tego etapu, powinien dowiedzieć się, na czym polega leczenie. Nie jest to łatwy proces. Len należy stosować zgodnie z zaleceniami lekarza, który to leczenie będzie prowadził. W czasie leczenia zawsze przeprowadzane są badania, które mają na celu sprawdzenie, czy lek ten przypadkiem nie wywołuje negatywnych skutków w organizmie pacjenta. Leczenie z reguły trwa od trzech miesięcy do roku. Specjalista zaleca codzienne stosowanie leku. Nawet trzeba uważać na to, czy w danym czasie myje się twarz. Do tego celu najlepiej stosować delikatne, niepodrażające skóry kosmetyki. Kiedy lek zalecony jest przez lekarza i przyjmowany przez tego specjalistę, ewentualne problemy, do jakich może prowadzić, zostaną w odpowiednim czasie wyeliminowane lub też powstrzymane. Dlatego pod żadnym pozorem nie należy decydować się na całkowitą samowolę i stosowanie leku bez informowania o tym lekarza.

Czytaj więcej: Epiduo – cena, opinie, gdzie kupić?

Aknenormin – cena. Ile kosztuje ten środek na trądzik?

Niektórzy mówią, że Aknenormin jest drogim preparatem na trądzik, inni, że tanim. Nie ma żadnej reguły w tej kwestii. Każdy określa cenę swoją miarą. Miesięczna kuracja kosztuje około 100 zł. Trzeba natomiast mieć na uwadze to, że lek ten jest dostępny w różnych dawkach – 10 i 20 mg. Poza tym tabletki te pakowane są po 30, 60, 80 i 100 sztuk. Wszystko to wpływa na cenę. Należy również pamiętać o tym, że cena jest zależna od miejsca zakupu. Zależnie od punktu sprzedaży może się znacznie różnić. Wiadomo natomiast, że nie cena jest tu najważniejsza. Dużo istotniejszą kwestią jest skuteczność i działanie produktu, a tego można już dowiedzieć się z opinii osób, które miały okazję stosować ten produkt.

Aknenormin opinie – co piszą na forum użytkownicy?

Aknenormin to lek, który ma wiele opinii, zarówno tych pozytywnych, jak i negatywnych, a nawet neutralnych. Wystarczy zajrzeć na forum internetowe albo na strony wybranych blogów tematycznych, aby się z nimi zapoznać.

Z opinii publikowanych w sieci wynika, że Aknenormin jest skutecznym lekiem na trądzik. Niektórzy piszą, że normalizuje on procesy rogowacenia i jednocześnie oczyszcza skórę z zaskórników. Poza tym hamuje tworzenie się nowych. Osoby stosujące ten produkt podkreślają, że ogranicza on wydzielanie sebum. Informują, że bardzo dobrze redukują wągry. Wiele osób podaje, że dzięki Aknenormin procesy zapalne i podrażnienia zostały wyeliminowane już w krótkim czasie po rozpoczęciu stosowania. Niektórym podobało się to, że Aknenormin złuszcza skórę, co powoduje spłycenie blizn. Zdarzały się osoby, które na przykład opowiadały o tym, że lek ten rozjaśnił im przebarwienia. W gruncie rzeczy produkt jest zachwalany.

Negatywne opinie nie są do końca uzasadnione. Możliwe, że wynikają z zupełnie innych powodów niż niewłaściwe działanie preparatu. Niektórzy wypowiadając się o Aknenormin na forach internetowych podają, że trądzik częściowo ustąpił, zmniejszyła się ilość krost, ale to nie jest efekt, jakiego oczekiwali.

Aknenormin to lek, który polecają niektórzy specjaliści. Uważają, że jest skuteczny, bezpieczny w odpowiednich dawkach. Dlatego zalecają go swoim pacjentom, mając nadzieję na to, że będzie wystarczająco mocny, aby pomóc im w walce z trądzikiem.

Co zawierają kapsułki Aknenormin?

Substancją czynną jest izotretynoina.

  • 1 kapsułka kapsułek Aknenormin zawiera 10 mg izotretynoiny.

Zawartość kapsułki: rafinowany olej sojowy, DL-alfa-tokoferol, wersenian disodowy, butylohydroksyanizol, uwodorniony olej roślinny, olej sojowy, częściowo uwodorniony, wosk pszczeli żółty.

Otoczka kapsułki: żelatyna, glicerol, sorbitol, woda oczyszczona, Ponceau 4R (E 124), czarne żelazo, tlenek (E 172) i dwutlenek tytanu (E 171).

Możliwe skutki uboczne podczas stosowania tego produktu

Z ulotki można wyczytać, że stosując lek Aknenormin nie można przebywać na słońcu. W okresie lata trzeba nawet stosować produkty kosmetyczne z wysokim filtrem. Nie wolno pod żadnym pozorem stosować innych leków, które działają złuszczająco i wysuszająco na skórę. W czasie leczenia osoba obarczona problemem nie może również oddawać krwi, robić tatuażu, depilacji laserowej czy woskiem. Koniecznie trzeba podkreślić, że lek ten jest lekiem teratogennym, a więc może on uszkodzić płód czy zwiększyć ryzyko poronienia. W związku z tym kobieta, która jest pod wpływem leku, nie może zajść w ciążę. Dlatego zaleca się stosowanie doustnej antykoncepcji. Aknenormin to lek, którego nie mogą zażywać również kobiety karmiące.

Poniższe kategorie stanowią podstawę oceny skutków ubocznych:

Bardzo częsteWięcej niż 1 na 10 leczonych osób
Częste1 na 10 na 100 leczonych osób
Niezbyt częste1 na 10 na 1000 leczonych osób
Rzadkie1 na 10 na 10000 leczonych osób
Bardzo rzadkieMniej niż 1 na 10 000 leczonych osób
Nieznana częstotliwośćNie można policzyć

Częste skutki uboczne wynikające ze stosowania Aknenormin to przede wszystkim zapalenie skóry, suchość skóry, złuszczenie, zapalenie spojówek, suchość oczu, podrażnienie oczu, wysypka, niedokrwistość, bóle stawów, bóle mięśni, zwiększenie stężenia tłuszczów we krwi, zaburzenia czynności wątroby.

Bardzo często mogą wystąpić: bóle głowy, krwotoki, katar, suchość śluzówki nosa, zwiększenie poziomu cholesterolu czy glukozy we krwi.

Zdecydowanie rzadziej pojawiają się takie skutki jak: reakcje alergiczne, zaburzenia psychiczne i neurologiczne, a także zaburzenia wątroby czy nerek oraz wypadanie włosów.

Bardzo rzadko występują następujące skutki uboczne: zakażenie bakteryjne, cukrzyca, drgawki, senność, zaburzone rozróżnianie kolorów, osłabienie słuchu czy zapalenie stawów i choroby kości.

Osoby, które zamierzają stosować Aknenormin powinny koniecznie skonsultować to z lekarzem specjalistą. Tylko on może stwierdzić czy osoba obarczona problemem trądziku może zdecydować się na ten rodzaj leczenia, ten konkretny lek. W przeciwnym razie poniesie bardzo duże ryzyko. Sprawdż więcej o Nonacne na trądzik tu.

Podsumowując, środek, jakim jest Aknenormin to silny lek na problemy z trądzikiem w zaawansowanym stopniu. Dla jednych jest drogi, dla innych tani, dla wielu skuteczny. Niektórzy tylko narzekają na jego działanie. Są również osoby, które boją się stosować te tabletki ze względu na skutki uboczne. Pod kontrolą lekarza nie powinno dziać się nic złego. Jednak wiadomo, że trzeba zachować ostrożność, odpowiednio się do tego leczenia przygotować i zgodnie z zaleceniami lekarza zażywać lek. Tylko to może ochronić organizm przed ewentualnym ryzykiem pogorszenia stanu zdrowia. Stosując Aknenormin najlepiej uważnie obserwować swój organizm i to, jak na ten lek reaguje. Poddając się regularnym badaniom i diagnozie lekarza, nie ma się czego obawiać. Można liczyć jedynie na satysfakcjonujące zmiany, na wyleczenie problemu, jakim jest trądzik bez względu na poziom zaawansowania.

O autorze Magdalena Bednarek

Magdalena Bednarek to praktykujący dermatolog z Krakowa. Ma 7-letnie doświadczenie, poza tym autor zajmuje się pisaniem artykułów na temat problemu trądziku i wszystkiego, co z nim związane.

Ostatnio aktualizowano przez skutecznyfit

One comment

  1. Używam tego suplementu codziennie (przez 3 tygodnie) do leczenia trądziku pospolitego, ale nadal nie uzyskuję żadnych pozytywnych efektów. Czy to pomogło komuś?

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *