Dieta OXY

Dieta OXY – założenia oraz efekty

Tyle się mówi o dietach cud i ćwiczeniach na szczupłą sylwetkę, a zapomina się o tym, że to nie wystarczy, by uzyskać satysfakcjonujący efekt. Trzeba jeszcze w tym wszystkim wytrwać. Pytanie – jak? O tym myślimy po fakcie, kiedy uświadamiamy sobie, że nie mamy już siły, by dalej walczyć ze zbędnymi kilogramami. Odchudzanie przede wszystkim wymaga odpowiedniego przygotowania. Dieta OXY – czym jest, jakie są jej założenia i w jaki sposób przebiega? O tym poniżej.

Czym jest dieta OXY

Dieta OXY to nowa dieta proteinowa. Jej zasady są podobne do zasad diety Dukana. Jej twórcy natomiast uważają, że nie ma ona tak negatywnego wpływu na organizm. To trójfazowy system odchudzania. Dzięki niej można pozbyć się około 15 kg w 3 tygodnie. Gotowy jadłospis, który został przygotowany przez ekspertów i przeznaczony do zakupu, bazuje na klasycznej diecie białkowej. Została opracowana przez ekspertów, dlatego snuje się przekonanie, iż jest jedną z najskuteczniejszych diet dostępnych w sieci. Dieta OXY zakłada spadek wagi przy jednoczesnej ochronie nerek i wątroby. Ma ona poprawiać kondycje organizmu, a także samopoczucie.

Sprawdż Również: Dieta Dukana. Czy warto jej ufać?

Dieta OXY składa się z trzech faz. Każda z nich trwa siedem dni. Podstawą w menu tej metody jest OXY Shake bogaty w antyoksydanty. Napój ten składa się z owoców żurawiny, kefiru i otrąb pszennych. Oczyszcza on organizm z toksyn, oczyszcza drogi moczowe, a co za tym idzie, neutralizuje skutki uboczne diety proteinowej. Chodzi tu głównie o zmęczenie, uczucie ciężkości, spadek formy czy kłopoty z wypróżnianiem. Eliminuje problemy z nerkami i wątrobą.

Dieta OXY ma wiele zalet, ale okazuje się, że nie każdy może ją stosować. Przeciwwskazaniem do stosowania jej są: ciąża i laktacja, choroby nerek i wątroby, wrzody żołądka, kamienie nerkowe, cukrzyca, nietolerancja białka, podwyższone wartości prób wątrobowych, niedobory pokarmowe, niedokrwistość, okres dojrzewania, choroby dietozależne.

Dieta OXY – etapy diety

Pierwszy etap został zatytułowany – detox. Jest to moment oczyszczania organizmu. Wówczas należy spożywać owoce, warzywa i koktajle o różnych smakach. To czas, który przygotowuje do odchudzania.

Fat burning jest kolejnym etapem tego procesu. Jego celem jest spalenie tkanki tłuszczowej. To dlatego menu zostało skonstruowane w taki sposób, aby zawierało jak najwięcej białka zwierzęcego. Kiedy jest dostarczane do organizmu w odpowiedniej ilości, przyspiesza spalanie wspomnianej tkanki. Co więcej, nie wywołuje skutków ubocznych, jakie mają miejsce przy przedawkowaniu białka. Dzięki temu dieta ta nie obciąża wątroby i nerek.

Trzeci etap – step – ma już na celu utrwalenie uzyskanych efektów. W tym czasie w diecie pojawia się już białko roślinne. Jadłospis zostaje wówczas wzbogacony o dania na bazie ciecierzycy, fasoli, soczewicy i grochu.

Balacne to czwarty etap. Jest to faza równowagi między węglowodanami, tłuszczami i białkami. Można już wobec tego jeść produkty zbożowe i owoce.

Piąty etap diety twórcy nazwali – stabilizacją. To powrót do normalnego odżywiania. Ma zapobiegać wzrostowi tkanki tłuszczowej.

Przed rozpoczęciem stosowania diety OXY, trzeba skonsultować się z lekarzem. To na wszelki wypadek, w trosce o swoje zdrowie. Pierwszy etap tej diety jest bardzo podobny do diety Dukana, gdyż opiera się głównie na białku zwierzęcym. Drugi jest nieco zmieniony, ponieważ głównym składnikiem diety jest białko roślinne. Trzeci etap to już wyłącznie zdrowa, zbilansowana dieta dostarczająca odpowiednią ilość składników odżywczych, jakie potrzebne są do zaspokojenia potrzeb żywieniowych. Czy dieta OXY ma jakieś wady? Szybki spadek wagi nie jest spowodowany wynikiem spalania tkanki tłuszczowej, ale glikogenu. To oznacza, że taka dieta może prowadzić do efektu jo-jo.

Dieta OXY jest przeznaczona głównie dla posiadaczy komputerów, tabletów lub smartfonów, a więc właściwie dla każdego, kto marzy o tym, aby pozbyć się zbędnych kilogramów. Kupując tę dietę, klienci otrzymują nie tylko plan diety, ale również dostęp do pomocnych funkcji. Dzięki nowoczesnej aplikacji można dowolnie wymieniać posiłki, korzystać z listy zakupów, a także śledzić postępy. Aplikacja podpowiada co jeść, jak przygotowywać poszczególne potrawy. OXY to właściwie nie tylko dieta, to również styl życia. W cenie pakietu klient otrzymuje jednocześnie wsparcie dietetyków online, a także darmowy dostęp do treningów OXY365. Poza tym aplikacja udostępnia 10 poradników oraz plan walki z cellulitem. Aplikacja, jako narzędzie jest bardzo ciekawa. Sam program odchudzania jest równie interesujący i tym samym wzbudzający zainteresowanie coraz większej liczby osób. Wielu już korzystało z tego narzędzia – tej nowoczesnej metody, wielu korzysta obecnie, a jeszcze niektórzy wciąż się nad nią zastanawiają.

Podsumowanie

Podsumowując, dieta OXY miała od początku być zdrową dietą w porównaniu do diety Dukana. Jej założeniem było to, aby wraz z upływem kolejnych tygodni wprowadzała nowe składniki, produkty, nowe dania i jednocześnie prowadziła do utraty kilogramów, a później także do utrzymania tej wagi. Z jej skutecznością jest jak z każdą dietą. Na jednego działa, na drugiego nie. Opinie są w Internecie różne. Czy warto się nimi kierować? Raczej tak. Przynajmniej są bardziej obiektywne. Starannie przemyślana dieta w formie aplikacji to nowoczesny sposób odchudzania się przeznaczony dla nowoczesnych osób. Pozwala na małe modyfikacje, tak by odchudzanie się było nie tylko dobijającym i zarazem nudnym procesem, ale też procesem pełnym nadziei na powodzenie, na pozytywne zakończenie i satysfakcjonujące efekty. O kosztach diety OXY też warto wspomnieć choć kilka słow. Twórcy dzielą ją na trzy różne warianty. To wpływa również na różnice w cenie. Okazuje się natomiast, że wielu jest w stanie zapłacić nawet za najdroższy wariant diety OXY, aby tylko osiągnąć swój cel. Tak więc ceny nikogo nie zrażają. Niewiele osób kieruje się w tym przypadku kosztami. Najbardziej liczy się skuteczność. Czy w takim razie warto zaufać diecie OXY i jej twórcom? Na to pytanie musimy odpowiedzieć sobie samodzielnie.

O autorze Oliwia Leszczynska

Oliwia Leszczynska jest dietetykiem i ekspertem w zakresie korekcji wagi, prowadzi szkolenia grupowe w trybie offline i online w zakresie żywienia, a także jest założycielką społeczności konsultantów żywieniowych.

Ostatnio aktualizowano przez skutecznyfit

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *