Epiduo opinie

Epiduo żel – cena, opinie, gdzie kupić?

Trądzik to bardzo nieprzyjemny problem. Choroba, która objawia się nie tylko wieloma dolegliwościami, ale również nieestetycznym wyglądem. Dotyka młodych ludzi, a także w średnim wieku. Trudno ją wyleczyć, a może po prostu leczenie to nie jest skuteczne ze względu na niewłaściwy dobór leków. W każdym razie warto próbować, bo taki wygląd, taki stan to nic pozytywnego. Aktualnie w sprzedaży są przeróżne preparaty w kapsułkach i w maści. Można dostać także żele. Pytanie – który wybrać? Czy tym odpowiednim produktem jest Epiduo? To dobre pytanie, ale odpowiedzieć jest trudniej. Warto wobec tego poznać opinie, sposób dawkowania i cenę.

Epiduo to żel, którego składnikami są dwie substancje czynne – nadtlenek benzoilu i adapalen. Nadtlenek benzoilu wykazuje się silnym działaniem przeciwbakteryjnym. Objawia się ono hamowaniem rozwoju bakterii beztlenowych. Powoduje zmniejszenie się ilości zaskórników, działa wysuszająco, łagodzi świąd. Adapalen działa przeciwzapalnie, przeciwłojotokowo i przeciwbakteryjnie. Ogranicza powstawanie zaskórników, stanów zapalnych i mikrozaskórników.

Zaletą leku jest to, że można stosować go nawet w czasie karmienia piersią. Nie jest wobec tego tak silny, jak może się wydawać. Sprawdż również recenzje suplementu Nonacne na trądzik pod tym linkiem.

Epiduo żel – cena środku na trądzik oraz zaskórniki

Epiduo to żel, który jest dostępny w dwóch wariantach – w tubce 15 g i 30 g. Za mniejsze opakowanie trzeba zapłacić około 40 zł, za to większe około 80 zł. Cena tak naprawdę zależy od miejsca zakupu, a także czasu, w którym tego zakupu się dokonuje. Chodzi mianowicie o to, że każda apteka i każdy sklep może wyceniać ten lek inaczej. Czasem bywają promocje. W każdym razie dla wielu osób cena jest w porządku. Tylko niektórzy narzekają na koszty. Trudno dogodzić każdemu, to oczywiste. Liczyć się jednak powinna skuteczność, a nie cena. Co w takim razie użytkownicy myślą o tym produkcie? O tym poniżej.

Co należy wiedzieć przed zastosowaniem Epiduo?

Nie używaj Epiduo jeśli masz uczulenie na substancje czynne lub którykolwiek z pozostałych składników

Ostrzeżenia
 • Nie należy stosować Epiduo w miejscach, w których występują skaleczenia, zadrapania, oparzenia słoneczne.
 • Upewnij się, że Epiduo nie dostanie się do oczu, ust lub nozdrzy i innych bardzo wrażliwych obszarów ciała. W takim przypadku należy natychmiast przemyć te miejsca dużą ilością ciepłej wody.
 • Unikaj nadmiernej ekspozycji na światło słoneczne i lampy UV.
 • Unikaj nakładania Epiduo na włosy lub kolorowe tkaniny, ponieważ może to spowodować ich wybielenie.
 • Przed rozpoczęciem stosowania żelu Epiduo należy porozmawiać z lekarzem lub farmaceutą.
Inne leki i Epiduo
 • Nie należy używać innych produktów trądzikowych (zawierających nadtlenek benzoilu i / lub retinoidy) w tym samym czasie co Epiduo.
 • Unikaj stosowania Epiduo jednocześnie z kosmetykami drażniącymi, suszącymi lub złuszczającymi skórę.
 • Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich przyjmowanych, ostatnio stosowanych lub innych lekach.
Ciąża i karmienie piersią
 • Epiduo nie powinien być stosowany w okresie ciąży.
 • Jeśli pacjentka zajdzie w ciążę podczas przyjmowania leku Epiduo, należy przerwać leczenie i jak najszybciej poinformować o tym lekarza prowadzącego.
 • Epiduo można stosować podczas karmienia piersią. Aby uniknąć kontaktu dziecka z kontaktem, należy unikać stosowania Epiduo na klatkę piersiową.

Przed zastosowaniem jakiegokolwiek leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty. Epiduo zawiera glikol propylenowy (E1520) – składnik, który może powodować podrażnienia skóry.

Epiduo opinie – co piszą o produkcie na forach?

Opinie o produkcie Epiduo są właściwie pozytywne, choć na negatywne nieuzasadnione i neutralne też można trafić. Najczęściej pojawiają się na forach internetowych, a także blogach tematycznych. Można z nich wiele się dowiedzieć. Warto przedstawić oryginalne wypowiedzi kilku osób. Oto i one:

Stosuję Epiduo już od jakiegoś czasu i w sumie częściowo jestem zadowolona. Nasilenie trądziku jest zdecydowanie mniejsze. Nie odczuwam też nieprzyjemnego swędzenia. Może jeszcze to za wcześnie na większe zmiany, więc cierpliwie czekam i stosuję ten produkt dalej. Mam nadzieję, że niebawem okaże się, że lek działa skutecznie, a ja odzyskam dawną twarz.

Epiduo to kolejny lek, jaki przepisała mi pani dermatolog. Nie spodziewałam się, że będę z niego zadowolona. Poprzednie kompletnie nie działały. Miałam wrażenie, że jestem jakimś królikiem doświadczalnym. Żel okazał się w porządku. Oczywiście musiałam trochę go używać, nic nie zadziało się od razu. Jednak uważam, że to nie problem. Zadowolona ze zmian, jakie zaszły na mojej twarzy, polecam produkt. Dodam jeszcze, że ma dobrą cenę w porównaniu do innych takich leków i co więcej, wygodnie się go stosuje.

Mam problemy z trądzikiem prawie od roku. Ratuje się, czym mogę. Ostatnio, to znaczy kilka miesięcy temu kupiłem żel Epidulo. Nie miałem pojęcia czy zadziała. Jednak ten właśnie produkt mi polecono. Stosowałem i jeszcze stosuję zgodnie z ulotką. Mam mniej krost na twarzy. Nie odczuwam swędzenia i pieczenia. Już nie musze kombinować co robić, żeby nie drapać, a jakoś wytrzymać. Jestem dobrej myśli. Uważam, że dłuższe stosowanie tego produktu przyczyni się do większych efektów.

Z powyższego wynika, że jedni są bardziej, inni mniej zadowoleni z działania żelu Epiduo. Takich opinii jest zdecydowanie więcej. Wystarczy dobrze rozejrzeć się w Internecie – na forach i blogach. Niektórzy polecają ten produkt w wielu innych miejscach w sieci i poza nią.

Prawidłowe dawkowanie produktu na trądzik

Żel Epiduo jest przeznaczony do zewnętrznego zastosowania. Częstotliwość smarowania jest zwykle ustalana przez lekarza. Najczęściej zaleca się stosowanie żelu raz na dobę, wieczorem na czystą skórę. Aplikuje się niewielką ilość produktu. Jeżeli okaże się, że żel działa zbyt silnie, wystarczy zmniejszyć częstotliwość i używać na przykład co drugi dzień. Stosując lek, trzeba przede wszystkim unikać kontaktu produktu z oczami, ustami, nozdrzami i błonami śluzowymi. W czasie leczenia żelem trzeba unikać kontaktu z promieniowaniem UV. Przed rozpoczęciem leczenia należy skonsultować się z lekarzem. Jedynie stała kontrola z jego strony może zwiększać bezpieczeństwo i uchronić przed skutkami ubocznymi czy innym, nieprawidłowym działaniem żelu. Co prawda żel jest przeznaczony do zewnętrznego stosowania, ale nawet niepoprawne go używanie może wywołać niekorzystne skutki. Twarz to ważna część ciała każdego człowieka. Nie można pozwolić na to, aby coś złego się z nią stało, aby straciła swój estetyczny wygląd. Dlatego ważne jest dawkowanie zgodne z zaleceniami producenta lub lekarza kontrolującego proces leczenia.

Trądzik bywa mocno dokuczliwy właściwie w każdym wieku. Źle wygląda, wywołuje nieprzyjemne odczucia, przyczynia się do złego samopoczucia psychicznego i niskiej samooceny. Trzeba z nim walczyć na wszystkie możliwe sposoby. Wśród nich są również te typowo domowe. Wystarczy stosować odpowiedni lek, a wybór jest duży. Tylko te polecane przez konsumentów i lekarzy warto brać pod uwagę. Czy na liście tej znajduje się Epiduo? Jedni polecają, inni krytykują, ale decyzja należy do każdego z osobna. Jedno jest pewne, leczenie i tak powinno przebiegać pod kontrolą lekarza. Tak więc to specjalista powinien ocenić, czy lek w postaci żelu, jakim jest Epiduo jest dobrym sposobem w określonej sytuacji, w konkretnym przypadku. Wielu natomiast wyleczyło się z choroby trądzikowej, stosując ten produkt. To wzbudza wobec tego nadzieję, że może faktycznie korzystnie działać na zmiany skórne w tak widocznym miejscu, jakim jest twarz. Przed wyborem leku na trądzik należy zwrócić uwagę na sposób działania, składniki i opinie. Najważniejsza natomiast jest opinia lekarza.

Możliwe skutki uboczne podczas stosowania

Jak każdy środek, ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Warto zaprzestać używania Epiduo i natychmiast zwrócić się o pomoc medyczną, jeśli wystąpi ucisk w gardle lub obrzęk oczu, twarzy, warg lub języka, uczucie omdlenia lub trudności z oddychaniem. Przestań używać produktu, jeśli wystąpi pokrzywka lub swędzenie twarzy lub ciała. Częstość występowania tych działań niepożądanych nie jest znana.

Częste działania niepożądane (mogą dotyczyć do 1 na 10 osób):

 • sucha skóra
 • miejscowa wysypka skórna (drażniące kontaktowe zapalenie skóry)
 • podrażnienie skóry
 • czerwień

Niezbyt częste działania niepożądane (mogą dotyczyć do 1 na 100 osób):

 • świąd skóry
 • oparzenie

Nieznane (częstość nie może być określona na podstawie dostępnych danych): obrzęk twarzy, reakcje kontaktowe alergiczne, obrzęk powieki, ucisk w gardle, ból skóry (ból kłujący), pęcherze (pęcherzyki), trudności w oddychaniu, przebarwienia skóry ( zmiana koloru skóry), oparzenie w miejscu aplikacji.

O autorze Magdalena Bednarek

Magdalena Bednarek to praktykujący dermatolog z Krakowa. Ma 7-letnie doświadczenie, poza tym autor zajmuje się pisaniem artykułów na temat problemu trądziku i wszystkiego, co z nim związane.

Ostatnio aktualizowano przez skutecznyfit

One comment

 1. Miałam dość przyzwoitą skórę, zanim zaczęłam używać tego żelu. Miałam bardzo łagodny trądzik, który nie był okropny, tylko niektóre niezauważalne pryszcze na moim podbródku. Zaczęłam użwać epiduo, aby to poprawić. To był błąd. To spowodowało, że wyszło gorzej niż kiedykolwiek wcześniej. Wiedziałam, że będzie gorzej, zanim się poprawi, więc po prostu czekałam, czekałam i czekałam, a po około 6 tygodniach przestałam go użwać, a już po kilku dniach moja skóra oczyściła się lepiej niż przez cały czas użycia epiduo. Jednak pozostawiło to moją skórę w strasznym stanie, a mój trądzik jest o wiele gorszy niż na początku.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *